Виховна робота у ВНЗ – двосторонній процес, взаємодія вихователя і студента. Роль академнаставника полягає у спрямуванні виховної роботи в групі відповідно до побажань і ініціативи студентів та плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік.

Важливе місце в роботі кафедри загальної гігієни та екології належить виховній роботі викладачів серед студентів, що спрямована на формування у них моральних якостей, громадської активності та відповідальності за долю України, дбайливого ставлення до національного багатства країни, любові до рідної мови.

При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів, а також приділяють належну увагу студентам-сиротам.

Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри загальної гігієни та екології є реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності.

Відповідно до плану національно-патріотичної роботи викладачі кафедри проводять збори із студентами прикріплених груп .

Разом із студентами беруть участь у різноманітних благодійних акціях на підтримку воїнів ЗСУ, є учасниками заходів із вшанування  пам’яті воїнів УПА.

Зважаючи на війну в Україні, проводять бесіди з питань розуміння ситуації, української культури, традицій та їх цінностей, збереження територіальної цілісності.

Студенти стоматологічного та медичного факультетів разом із кураторами  15 травня відвідали музей-садибу Івана Горбачевського у селі Зарубинці Збаразького району (2015 рік).

Іван Якович був патріотом України. Із 88 років свого земного буття 67 прожив за кордоном, де здобув світову славу і визнання. Ніколи не цурався свого походження і всіляким чином допомагав Україні. Як розповіла доцент кафедри гігієни і екології Олена Лотоцька, вражаючим є той факт, що обряд поховання Івана Горбачевського відбувався на українському прапорі. Це свідчить про його глибоку відданість своїй батьківщині.

Літературний вечір, присвячений дню народження Лесі Українки за участю студентів 21 групи 6 курсу медичного факультету (2015 рік).

Проведено бесіду «Здорова нація - безпека держави», де мова велася про любов до рідної землі, що є обов'язком кожного.

30 вересня, 2015 року студенти 9 групи ІІІ курсу медичного факультету разом з куратором доц. Сопель О. М.  в обласному краєзнавчому музеї відвідали унікальну виставку копій давньоукраїнських рукописних раритетів Презентував виставку. Юрій Храпай - копіїст стародавніх текстів, спеціаліст із відтворення давньоукраїнських рукописних раритетів. Студенти побачити копії сторінок давніх раритетів, які кілька сотень років знаходяться поза межами України. Це, перш за все, копія розвороту Реймського Євангелія (українська перша книга, оскільки більш ранніх відомих давньоукраїнських рукописів не збереглося, науці вони не відомі), копії сторінок Київського Євангелія, відтворені тексти «Руської правди», «Правди Ярослава», Литовського Статуту».

 Студенти 9 групи ІІІ курсу медичного факультету разом з куратором доц. Сопель О. М.  в обласному краєзнавчому музеї (30.09.2015 рік).

 Студенти 13 та 10 групи ІІІ курсу медичного факультету разом з кураторами доц. Лотоцькою О.В. та Флекей Н.В. відвідали Тернопільський обласний драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка, де переглянули виставу «Тітонька Чарлі» (25 жовтня 2015 року).

Куратори із студентами відвідали драмтеатр, а також кінотеатр, де переглянули фільм «Поводир». В жовтні проводились зустрічі з правозахисниками по питанню медичного права і законності.

19 листопада 2015 року студенти 9 групи ІІІ курсу медичного факультету разом з куратором доц. Сопель О.М. відвідали цікаву зустріч з єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським Української Греко-Католицької Церкви Теодором з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Митрополита Української Греко-Католицької церкви Андрея Шептицького. Єпископ Тернопільський і Зборівський, владика Теодор розповів про митрополита УГКЦ. Він розкрив його постать на прикладі становлення людини від навчання до самопожертви як духовного діяча. З озвучених висловлювань відомого духовного сподвижника присутні в залі знайшли для себе мудрі настанови у житті.

Студенти 9 групи 3 курсу медичного факультету з куратором доц. О.М. Сопель на зустрічі з єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським Української Греко-Католицької Церкви Теодором (2015 рік).

Асистент Юрчишин О.М. проводила в 33 групі з іноземними студентами бесіду з питань епідеміологічної ситуації викликаної вірусом Ебола. 

Екскурсія студентів 6 курсу 21 групи медичного факультету у Вінницький державний медичний університет та музей-садибу М.І. Пирогова (2015 рік).

18 лютого 2016 р. на кафедрі загальної гігієни та екології відбулося засідання кураторів та їхніх груп, на якому обговорили низку важливих питань, що стосуються здорового способу життя, зокрема вплив на організм людини алкоголю, тютюнопаління, куріння кальяну, героїну та марихуани.

  Викладачі кафедри доц. О.В. Лотоцька, доц. О.М. Сопель та доц. Н.В. Флекей і студенти обговорюють питання впливу шкідливих звичків на організм людини (2017 рік).

22 лютого 2017 року працівниками кафедри організована зустріч студентів з працівниками музею Богдана Лепкого (м. Бережани). Була представлена мобільна експозиція Тернопільського обласного музею Богдана Лепкого. Детальніше ознайомитися з творчістю відомого нашого земляка прийшли студенти і викладачі ТДМУ.

Студенти кураторських груп на зустрічі з працівниками музею Богдана Лепкого (м. Бережани), (2017 рік).

З нагоди річниці з дня народження Тараса Шевченка викладачі кафедри загальної гігієни та екології власними зусиллями організували виставку книг великого Кобзаря та читання його творів. 

Викладачі кафедри проф. В.А. Кондратюк та ас. О.М. Смачило з студентами на виставці книг великого Кобзаря (2017 рік).

Ст. викл. Н.В. Голка виступає перед студентами (2017 рік).

В рамках підготовки до 60-річчя ТДМУ організували зустріч студентів з ветеранами університету проф. Кондратюком В.А., доц. Березовським О. та старшим викладачем Голкою Н.В. 

На зустрічі з ветеранами (зліва-направо): доц. О.М. Сопель, доц. О.Є. Копач, ст. викл. Н.В. Голка, ас. О.Є. Федорів (2017 рік).

На зустрічі з ветеранами (зліва-направо): доц. О.В. Лотоцька, доц. О. Березовський, проф. В.А. Кондратюк (2017 рік).

Викладачами кафедри було організовано семінар-дискусію зі студентами іноземних груп до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом.

Виладачі кафедри доц. Н.В. Флекей та доц. О.Є. Копач з студентами кураторських груп факультету іноземних студентів на семінарі-дискусії до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом (2017 рік).

У 31 групі медичного факультету асистент Копач О.Є. провела семінар - дискусію на тему :" Методи профілактики ГРВІ" (2017 рік).

Екскурсія студентів 3 курсу 17 групи із ас. Смачило О.М. у краєзнавчий музей (2017 рік).

У листопаді 2017 року стали учасниками благодійного концерту співачки Лілії Юрків для збору коштів для реабілітаційного центру діткам з обмеженими можливостями.

У 2017 році студенти 20 групи взяли участь у благодійному ярмарку для збору коштів на лікування студентки стоматологічного факультету.

Доц. О.М. Сопель з студентами кураторської групи благодійному ярмарку для збору коштів на лікування студентки стоматологічного факультету (2017 рік).

Доцент Лотоцька О.В. із кураторською групою (2017 рік).

За кафедрою у 2018-2019 н.р. було закріплено 7 кураторських групи, з них 3 – іноземні 3 курсу медичного факультету та факультету іноземних студентів. Із своїми кураторськими групами викладачі зустрічаються регулярно, а також відвідують закріплені за кафедрою кімнати в гуртожитку № 1.

1.    У прикріплених групах проводились години взаємоінформації.

2.    Неодноразово обговорювалося питання дотримання правил поведінки та техніки безпеки на практичних заняттях і в гуртожитку, про недопустимість вживання алкоголю і куріння в гуртожитках та на території університету.

3.    Проведено виховний захід до дня боротьби зі СНІДом та здоровий спосіб життя.

4.    Систематично проводилось обговорення підсумків успішності і дисципліни студентів в групах, питання організації здачі практичних навичок студентами.

5.    Обговорювалося питання про патріотичне виховання студентів, значення української символіки, державні свята.

6.    Була організована виставка до дня народження Лесі Українки.

7.    Для студентів та викладачів кафедри був проведений майстер-клас по  писанкарству.

8.    Куратори груп організували походи на культурні заходи, які відбувалися в місті (відвідування театру, виставки, тощо).

тспрпропопо

Студенти кураторської групи кафедри (3 курс 39 група) на виховному заході присвяченому здоровому способу життя (2018 рік).

Асистент кафедри Смачило О.М. разом зі студентами на творчому вечорі, приуроченому дню народженню Л. Українки (2019 рік).

Під керівництвом асистента кафедри Смачило О.М. в холі адміністративного корпусу ТНМУ було створено виставку присвячену життю та творчості Л. Українки (2019 рік).

Для студентів та викладачів проведений майстер-клас по писанкарству (2019 рік).

Асистент Мельник Н.А. та доцент Пашко К.О. на науково-розважальному дійстві "День Знань" (1.09.2019 рік).

Для студентів та викладачів було організовано виставкову експозицію до дня народження І.Я.Франка (2020 рік).

У лютому 2020 року асистент кафедри Орися Мирославівна Смачило разом із студентами кураторської групи організувала виставку, присвячену життю та творчості відомої української письменниці Лесі Українки. На виставці в основному були представлені збірники віршів відомої письменниці, портрети та картини. 

Під керівництвом асистента кафедри Смачило О.М. в холі адміністративного корпусу ТНМУ було створено виставку присвячену життю та творчості Л. Українки (2020 рік).

У листопаді 2020 року кафедрою загальної гігієни та екології для студентів та викладачів був організований майстер-клас по гончарству та виготовленню ляльки-мотанки. Усі бажаючі мали змогу спробувати себе у ремеслі виготовлення справжніх глиняних виробів, а також ляльки-мотанки, яка є одним із символів української культури.

Для студентів та викладачів проведений майстер-клас по гончарству та виготовленню ляльки-мотанки (2020 рік).

Асистент кафедри Орися Мирославівна Смачило у травні 2021 року разом із кураторською групою організувала етновиставку. На виставці були представлені вироби української культури та побуту: вишивані рушники, серветки, скатертини, блузки та сорочки, хустини різних орнаментів, український посуд, кошики та різноманітні декоративні вироби. Також на виставці були ляльки, одягені в українські національні костюми. Загалом, етновиставка була дуже цікавою та інформативною.

Асистент Смачило О.М. разом із кураторською групою організувала етновиставку (2021 рік).

Кураторській групі ММ-119 асистента кафедри Смачило О.М. випала чудова можливість відвідати музей-садибу Івана Горбачевського в селі Зарубинці Тернопільського району, Тернопільської області. Студенти-першокурсники дізнатися багато нового про Івана Яковича та його здобутки. У музеї представлені документи і предмети, які ілюструють життєвий та науковий шлях Івана Горбачевського. Студенти змогли ознайомитися з його науковими роботами. Деякі з експонатів зберегла й подарувала музею-садибі онука Антона Горбачевського – мистецтвознавець Ірина-Романа Носик. Серед речей академіка є серветка, вишита донькою Івана Горбачевського під час учителювання на Закарпатті, а також вишивки, які академіку подарувала Олена Пчілка. Завдяки цим експонатам студенти змогли відчути атмосферу тих часів.

Асистент кафедри Смачило О.М. разом із кураторською групою ММ-119 під час екскурсії в  музей-садибу  Івана Горбачевського (2021 рік).

29 листопада 2021 року До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом викладачі кафедри провели он-лайн семінар-дискусію з кураторськими групами, на яку було запрошено лікаря–інфекціоніста Тернопільського обласного медичного центру соціально-небезпечних захворювань Заєць Софію Володимирівну. Лікар розповіла про епідеміологічну ситуацію в області по поширенню ВІЛ-інфеції, а також про шляхи передачі, методи профілактики, діагностики та лікування цього небезпечного захворювання, а також розповіла про деякі клінічні випадки у своїй практиці. 

Онлайн семінар-дискусія, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом (2021 рік).

Працівниками кафедри було організовано благодійну акцію до дня святого Миколая для дітей з вадами зору Тернопільської обласної організації УТОС. Було передано 20 подарунків, в які входили засоби особистої гігієни та солодощі. 

Викладачі кафедри О.М. Юрчишин, О.Є. Федорів та О.М. Смачило разом із членами колективу Тернопільської обласної організації УТОС (2021 рік).

Улітку 2022 року доцентка кафедри Копач О.Є. брала участь у виховному заході для дітей "Канікули з Богом", який відбувався у церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі В. Глибочок. Олександра Євгенівна демонструвала дітям прилади для вимірювання рівня нітратів у фруктах та овочах, рівня шуму, вібрації, параметрів мікроклімату у приміщенні та жорсткості води.

Доцентка кафедри Копач О.Є. на виховному заході для дітей "Канікули з Богом" (церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. В. Глибочок (2022 рік).

27 жовтня 2022 року в університеті відбулася благодійна солодка ярмарка з нагоди Дня захисників і захисниць Украї́ни, свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та дня створення УПА. Метою цього заходу був збір коштів на купівлю дрона для військових від університету. Кураторські групи кафедри активно долучилися до організації та проведення благодійного ярмарку солодощів.

Також асистент кафедри Орися Мирославівна Смачило у день проведення солодкої ярмарки організувала етновиставку. На виставці були представлені вироби української культури та побуту: вишивані рушники, серветки, скатертини, блузки та сорочки, хустини різних орнаментів, український посуд, кошики та різноманітні декоративні вироби. Також на виставці були ляльки, одягені в українські національні костюми. 

Асистент Смачило О.М. разом студентами 3 курсу медичного факультету на етновиставці під час благодійної солодкої ярмарки (2022 рік).

Глиняні вироби із етноколекції асистента кафедри Смачило О.М. (2022 рік).

А також Смачило Орися Мирославівна разом із працівником Тернопільського краєзнавчого музею Володимиром Пукачем провели лекцію і виставивили спорядження та одяг вояків УПА.

Працівник Тернопільського краєзнавчого музею Володимир Пукач демонструє студентам спорядження та одяг вояків УПА (2022 рік).

Професорка кафедри Лотоцька О.В. разом із студентами 603 групи медичного факультету на виставці спорядження та одягу вояків УПА (2022 рік).

14 грудня 2022 р. в День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС на кафедрі загальної гігієни та екології був проведений інформаційний захід для ознайомлення здобувачів вищої освіти університету про наслідки аварії на Чорнобильській АЕС на тему «Чорнобиль. Одна з найжахливіших катастроф ХХ століття». Учасники прослухали презентацію доц. К.О. Пашка, присвячену цій аварії та її впливу на довкілля і здоров’я жителів України. В заході взяли участь викладачі кафедри та студенти 6 курсу.

Доцент кафедри Пашко К.О. читає лекцію, присвячену Дню вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС для студентів шостого курсу та викладачів (2022 рік).

14 березня 2023 року у день Українського добровольця у 4-ій бібліотеці м. Тернополя проводилася зустріч з учнями та студентами Галицького коледжу імені Вячеслава Чорновола. У заході брала участь викладач кафедри О.М. Смачило, син якої є воїном-добровольцем.

Асистент Смачило О.М. разом із воїнами Тернопільського добровольчого батальйону (2023 рік).

9 квітня 2023 року відбулася зустріч "Великдень у Просвіті" для воїнів Збройних сил України та їх родин, організована асистенткою кафедри О.М. Смачило.

10 квітня 2023 року студенти 410 групи разом із асистенткою кафедри О.М. Смачило відвідали поранених воїнів в травматологічному відділенні 3 міської лікарні, привітали їх з Великодніми святами і обдарували сонячними Великодніми подарунками.

14 квітня 2023 року в приміщенні ГО "Просвіта" за участю студентів 619 групи та викладача кафедри О.М. Смачило проводилася імпреза на тему "Таїна та мудрість народних традиції" та майстер-клас з писанкарства для студентів та працівників університету.

Асистент Смачило О.М. разом студентами 619 групи медичного факультету беруть участь у майстер-класі з писанкарства (2023 рік).

13 травня 2023 року в Центрі "Маріуполь" для тимчасово переміщених осіб з Маріуполя та їх дітей відбувся майстер-клас в рамках обласної акції "Вишиваю собі оберіг", який організувала викладачка кафедри О.М. Смачило. 

Асистент Смачило О.М. разом із дітьми і дорослими під час вишивання оберегу (2023 рік).

28 травня 2023 року відбулося вшанування памяті невідомому вояку УПА в с. Кімната Кременецької територіальної громади. В даному брала участь викладач кафедри О.М. Смачило.

Смачило О.М. біля могили невідомому вояку УПА (с. Кімната, Кременецької територіальної громади, 2023 рік).

У липні 2023 року у парку імені Тараса Шевченка відбулися благодійні фестини на підтримку ЗСУ. У даних заходах брали участь викладачі, студенти та аспіранти ТНМУ.  У фестинах також брала участь асистентка кафедри загальної гігієни та екології Орися Смачило.

Смачило О.М. під час благодійних заходів на підтримку ЗСУ (2023 рік).

Студенти ТНМУ разом із асистенткою кафедри О.М. Смачило долучилися до збору коштів на дрон для 105-ї окремої бригади під час просвітницько-волонтерського заходу "Усе для перемоги". Цю благодійну акцію організували представники Тернопільського міського обєднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" 24 вересня 2023 року. Представники ТНМУ продавали смаколики та книжки, ходили по місту зі скриньками для збору коштів, зокрема студенти 386-ї групи медичного факультету Оксана Візниця, Тетяна Чорна, Дарія Собчак, Владислав Книшевич, Руслана Кушнір зі своїм куратором Орисею Смачило.

Студенти 386-ї групи медичного факультету, зокрема Оксана Візниця, Тетяна Чорна, Руслана Кушнір разом зі своїм куратором Смачило О.М. під час збору коштів на підтримку ЗСУ (2023 рік).

2 жовтня 2023 р. з 12.40 до 16.00  години відбувся традиційний благодійний ярмарок солодощів ТНМУ з нагоди Дня захисників і захисниць України, свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та дня створення УПА. Метою цього заходу був збір коштів на потреби ЗСУ. Також одночасно відбулася виставка українського строю та предметів побуту з приватної колекції Орисі Мирославівни Смачило, асистентки кафедри загальної гігієни та екології та виставка, присвячена УПА, від Тернопільського краєзнавчого музею.

Студенти 386-ї групи медичного факультету разом зі своїм куратором Смачило О.М. під час солодкої благодійної ярмарки на підтримку ЗСУ (2023 рік).

Викладачі кафедри Смачило О.М., Копач О.Є. та Флекей Н.В. під час солодкої благодійної ярмарки на підтримку ЗСУ (2023 рік).

Глиняні вироби, вишиті рушники та ляльки із етноколекції асистентки кафедри Смачило О.М. (2023 рік).

18 жовтня 2023 року студенти 386 групи разом із своєю кураторкою Смачило О.М. відвідали меморіальний музей Івана Горбачевського в селі Зарубинцях Збаразького району Тернопільської області. У музеї представлені документи і предмети, що ілюструють життєвий і науковий Івана Горбачевського.

Студенти 386-ї групи медичного факультету разом зі своїм куратором Смачило О.М. під час відвідування музею Івана Горбачевського в селі Зарубинцях Збаразького району Тернопільської області  (2023 рік).

27 жовтня 2023 року відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Радіодиктант традиційно відбувається у День української писемності та мови. Цьогоріч диктант відбувався під назвою "Дороги України". Найбільший україномовний флешмоб щоразу об’єднує сотні тисяч українців у всьому світі. Не стали виключенням і студенти Тернопільськього національного університету імені І.Я. Горбачевського. Студенти, які навчалися у цей день на кафедрі загальної гігієни та екології теж долучилися до флешмобу, зокрема 383 група медичного факультету. До них приєдналися і викладачі кафедри.

Студенти 383-ї групи медичного факультету разом із асистенткою кафедри Смачило О.М. під час Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності  (2023 рік).

16 листопада у стінах ТНМУ відбувся студентський вечір з нагоди Дня студента. Головою ТОО ВУТ "Просвіта" ім. Тараса Шевченка Петром Шимковим були вручені подяки студентам 386 групи медичного факультету та іншим студентам медичного та стоматологічного факультетів за волонтерську допомогу у проведенні заходів по збору коштів на 105-ту бригаду ЗСУ.

Студенти 386-ї групи медичного факультету разом із асистенткою кафедри Смачило О.М. під час вручення подяк за волонтерську допомогу у проведенні заходів по збору коштів на 105-ту бригаду ЗСУ (2023 рік).

Працівниками кафедри було організовано благодійну акцію до дня святого Миколая для дітей з вадами зору Тернопільської обласної організації УТОС. Було передано 20 подарунків, в які входили засоби особистої гігієни та солодощі. До акції долучилися студенти 303 групи медичного факультету Каленюк М.А., Ковальський Б.С. та Петровський Т.В.

Студенти 303-ї групи медичного факультету разом із головою правління Войтовичем Олексієм Павловичем та іншими членами колективу Тернопільської обласної організації УТОС (2023 рік).

6 грудня 2023 року студенти 386 групи разом із своїм куратором асистенткою Орисею Смачило відвідали виставу "Ніч перед Різдвом" у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка.

Студенти 386-ї групи медичного факультету разом із куратором Смачило О.М. під час відвідування вистави "Ніч перед Різдвом" (2023 рік).

22 грудня 2023 року у Тернопільській "Просвіті" з метою збереження українських традицій відбувся Святий вечір, організований членом Правління "Просвіти" та асистенткою кафедри Орисею Смачило. У заході взяли участь студенти 386-ї групи медичного факультету. На Святвечорі панував домашній вечірній затишок, відчувався запах літа через сухе сіно на долівці, лунали коляди, усі гості мали змогу зкуштувати традиційні українські страви, зокрема кутю з макою та колачі.

Студенти 386-ї групи медичного факультету разом із куратором Смачило О.М. у Тернопільській "Просвіті" на Святвечорі (2023 рік).

Студенти і викладачі Тернопільського національного медичного університету охоче долучилися до різноманітних волонтерських проектів. Студенти другого курсу медичного факультету Вікторія Лисецька, Анастасія Баришева, Павло Збираль, Богдан Перванчук присвятили свій час, щоб зібрати пожертви на потреби ЗСУ в обмін на усі солодощі, які надав благодійний фонд «Штаб «Перемога». Студенти щиро подякували за підтримку колективу та завідувачу кафедри фармакології з клінічною фармакологією, професору Олександрі Олещук, колективу та завідувачу кафедри загальної гігієни та екології, професору Миколі Кашубі, колективу та завідувачу кафедри медичної біохімії, доценту Світлані Підручній, а також студентам другого та третього курсів медичного і стоматологічного факультетів.

Студенти 218 групи медичного факультету разом із асистенткою кафедри Смачило О.М. долучилися до збору пожертв на потреби ЗСУ (2024 рік).

З метою збереження українських традицій та ремесел 4 роки назад студентами медичного факультету тоді 220 групи колективом кафедри загальної гігієни та екології була організована майстерка по виготовленню з глини горняток власноруч (на гончарному станку). 12 лютого 2024 року студенти Крупа Ірина, Марків Юлія, Романюк Ліана, Радовська Наталя відвідали кафедру із зацікавленням та вдячністю розглядали свої вироби, з вдячністю за можливість і собі за уміння. Бо вироби стали для них першим витвором мистецтва. 

Студенти 620 групи медичного факультету Крупа Ірина, Марків Юлія, Романюк Ліана, Радовська Наталя разом із асистенкою кафедри Смачило О.М. (2024 рік).