Виховна робота у ВНЗ – двосторонній процес, взаємодія вихователя і студента. Роль академнаставника полягає у спрямуванні виховної роботи в групі відповідно до побажань і ініціативи студентів та плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік.

Важливе місце в роботі кафедри загальної гігієни та екології належить виховній роботі викладачів серед студентів, що спрямована на формування у них моральних якостей, громадської активності та відповідальності за долю України, дбайливого ставлення до національного багатства країни, любові до рідної мови.

При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів, а також приділяють належну увагу студентам-сиротам.

Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри загальної гігієни та екології є реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності.

Відповідно до плану національно-патріотичної роботи викладачі кафедри проводили збори із студентами прикріплених груп .

Разом із студентами підтримували акцію «Україна – це я». Були учасниками заходів із вшанування пам’яті воїнів УПА.

Зважаючи на розвиток військових дій на сході, неодноразово проводили бесіди з питань розуміння ситуації, української культури, традицій та їх цінностей, збереження територіальної цілісності.

Студенти стоматологічного та медичного факультетів разом із кураторами 15 травня відвідали музей-садибу Івана Горбачевського у селі Зарубинці Збаразького району (2015 рік).

Іван Якович був патріотом України. Із 88 років свого земного буття 67 прожив за кордоном, де здобув світову славу і визнання. Ніколи не цурався свого походження і всіляким чином допомагав Україні. Як розповіла доцент кафедри гігієни і екології Олена Лотоцька, вражаючим є той факт, що обряд поховання Івана Горбачевського відбувався на українському прапорі. Це свідчить про його глибоку відданість своїй батьківщині.

Літературний вечір, присвячений дню народження Лесі Українки за участю студентів 21 групи 6 курсу медичного факультету (2015 рік).

Проведено бесіду «Здорова нація - безпека держави», де мова велася про любов до рідної землі, що є обов'язком кожного.

30 вересня, 2015 року студенти 9 групи ІІІ курсу медичного факультету разом з куратором доц. Сопель О. М. в обласному краєзнавчому музеї відвідали унікальну виставку копій давньоукраїнських рукописних раритетів Презентував виставку. Юрій Храпай - копіїст стародавніх текстів, спеціаліст із відтворення давньоукраїнських рукописних раритетів. Студенти побачити копії сторінок давніх раритетів, які кілька сотень років знаходяться поза межами України. Це, перш за все, копія розвороту Реймського Євангелія (українська перша книга, оскільки більш ранніх відомих давньоукраїнських рукописів не збереглося, науці вони не відомі), копії сторінок Київського Євангелія, відтворені тексти «Руської правди», «Правди Ярослава», Литовського Статуту».

Студенти 9 групи ІІІ курсу медичного факультету разом з куратором доц. Сопель О. М. в обласному краєзнавчому музеї (30.09.2015 рік).

Студенти 13 та 10 групи ІІІ курсу медичного факультету разом з кураторами доц. Лотоцькою О.В. та Флекей Н.В. відвідали Тернопільський обласний драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка, де переглянули виставу «Тітонька Чарлі» (25 жовтня 2015 року).

Куратори із студентами відвідали драмтеатр, а також кінотеатр, де переглянули фільм «Поводир». В жовтні проводились зустрічі з правозахисниками по питанню медичного права і законності.

19 листопада 2015 року студенти 9 групи ІІІ курсу медичного факультету разом з куратором доц. Сопель О.М. відвідали цікаву зустріч з єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським Української Греко-Католицької Церкви Теодором з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Митрополита Української Греко-Католицької церкви Андрея Шептицького. Єпископ Тернопільський і Зборівський, владика Теодор розповів про митрополита УГКЦ. Він розкрив його постать на прикладі становлення людини від навчання до самопожертви як духовного діяча. З озвучених висловлювань відомого духовного сподвижника присутні в залі знайшли для себе мудрі настанови у житті.

Студенти 9 групи 3 курсу медичного факультету з куратором доц. О.М. Сопель на зустрічі з єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським Української Греко-Католицької Церкви Теодором (2015 рік).

Асистент Юрчишин О.М. проводила в 33 групі з іноземними студентами бесіду з питань епідеміологічної ситуації викликаної вірусом Ебола.

Екскурсія студентів 6 курсу 21 групи медичного факультету у Вінницький державний медичний університет та музей-садибу М.І. Пирогова (2015 рік).

18 лютого 2016 р. на кафедрі загальної гігієни та екології відбулося засідання кураторів та їхніх груп, на якому обговорили низку важливих питань, що стосуються здорового способу життя, зокрема вплив на організм людини алкоголю, тютюнопаління, куріння кальяну, героїну та марихуани.

Викладачі кафедри доц. О.В. Лотоцька, доц. О.М. Сопель та доц. Н.В. Флекей і студенти обговорюють питання впливу шкідливих звичків на організм людини (2017 рік).

22 лютого 2017 року працівниками кафедри організована зустріч студентів з працівниками музею Богдана Лепкого (м. Бережани). Була представлена мобільна експозиція Тернопільського обласного музею Богдана Лепкого. Детальніше ознайомитися з творчістю відомого нашого земляка прийшли студенти і викладачі ТДМУ.

Студенти кураторських груп на зустрічі з працівниками музею Богдана Лепкого (м. Бережани), (2017 рік).

З нагоди річниці з дня народження Тараса Шевченка викладачі кафедри загальної гігієни та екології власними зусиллями організували виставку книг великого Кобзаря та читання його творів.

Викладачі кафедри проф. В.А. Кондратюк та ас. О.М. Смачило з студентами на виставці книг великого Кобзаря (2017 рік).

Ст. викл. Н.В. Голка виступає перед студентами (2017 рік).

В рамках підготовки до 60-річчя ТДМУ організували зустріч студентів з ветеранами університету проф. Кондратюком В.А., доц. Березовським О. та старшим викладачем Голкою Н.В.

На зустрічі з ветеранами (зліва-направо): доц. О.М. Сопель, доц. О.Є. Копач, ст. викл. Н.В. Голка, ас. О.Є. Федорів (2017 рік).

На зустрічі з ветеранами (зліва-направо): доц. О.В. Лотоцька, доц. О. Березовський, проф. В.А. Кондратюк (2017 рік).

Викладачами кафедри було організовано семінар-дискусію зі студентами іноземних груп до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом.

Виладачі кафедри доц. Н.В. Флекей та доц. О.Є. Копач з студентами кураторських груп факультету іноземних студентів на семінарі-дискусії до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом (2017 рік).

У 31 групі медичного факультету асистент Копач О.Є. провела семінар - дискусію на тему :" Методи профілактики ГРВІ" (2017 рік).

Екскурсія студентів 3 курсу 17 групи із ас. Смачило О.М. у краєзнавчий музей (2017 рік).

У листопаді 2017 року стали учасниками благодійного концерту співачки Лілії Юрків для збору коштів для реабілітаційного центру діткам з обмеженими можливостями.

У 2017 році студенти 20 групи взяли участь у благодійному ярмарку для збору коштів на лікування студентки стоматологічного факультету.

Доц. О.М. Сопель з студентами кураторської групи благодійному ярмарку для збору коштів на лікування студентки стоматологічного факультету (2017 рік).

Доцент Лотоцька О.В. із кураторською групою (2017 рік).

За кафедрою у 2018-2019 н.р. було закріплено 7 кураторських групи, з них 3 – іноземні 3 курсу медичного факультету та факультету іноземних студентів. Із своїми кураторськими групами викладачі зустрічаються регулярно, а також відвідують закріплені за кафедрою кімнати в гуртожитку № 1.

1. У прикріплених групах проводились години взаємоінформації.

2. Неодноразово обговорювалося питання дотримання правил поведінки та техніки безпеки на практичних заняттях і в гуртожитку, про недопустимість вживання алкоголю і куріння в гуртожитках та на території університету.

3. Проведено виховний захід до дня боротьби зі СНІДом та здоровий спосіб життя.

4. Систематично проводилось обговорення підсумків успішності і дисципліни студентів в групах, питання організації здачі практичних навичок студентами.

5. Обговорювалося питання про патріотичне виховання студентів, значення української символіки, державні свята.

6. Була організована виставка до дня народження Лесі Українки.

7. Для студентів та викладачів кафедри був проведений майстер-клас по писанкарству.

8. Куратори груп організували походи на культурні заходи, які відбувалися в місті (відвідування театру, виставки, тощо).

тспрпропопо

Студенти кураторської групи кафедри (3 курс 39 група) на виховному заході присвяченому здоровому способу життя (2018 рік).

Асистент кафедри Смачило О.М. разом зі студентами на творчому вечорі, приуроченому дню народженню Л. Українки (2019 рік).

Під керівництвом асистента кафедри Смачило О.М. в холі адміністративного корпусу ТНМУ було створено виставку присвячену життю та творчості Л. Українки (2019 рік).

Для студентів та викладачів проведений майстер-клас по писанкарству (2019 рік).

Асистент Мельник Н.А. та доцент Пашко К.О. на науково-розважальному дійстві "День Знань" (1.09.2019 рік).

Для студентів та викладачів було організовано виставкову експозицію до дня народження І.Я.Франка (2020 рік).

Під керівництвом асистента кафедри Смачило О.М. в холі адміністративного корпусу ТНМУ було створено виставку присвячену життю та творчості Л. Українки (2020 рік).

Для студентів та викладачів проведений майстер-клас по гончарству та виготовленню ляльки-мотанки (2020 рік).

Асистент Смачило О.М. разом із кураторською групою організувала етновиставку (2021 рік).